Amager

Kontakt os

AmagerLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@amagerliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@amagerliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@amagerliv.dk

Redaktør Jan Jeppesen | Tlf. 29 44 86 19 | jan@amagerliv.dk

Journalist Olivia Loftlund | Tlf. 25 58 98 02 | olivia@amagerliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 25 58 98 02 | simon@amagerliv.dk

Chefredaktør Jesper Gisli | Tlf. 30 50 48 16 | jesper@amagerliv.dk

ANNONCER:

Medieansvarlig Henrik Clausen | Tlf. 20 18 10 21 | hcl@jfmedier.dk

Medierådgiver Torben Vestergaard | Tlf. 23 47 97 84 | tovan@jfmedier.dk

Medierådgiver Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

INSTAGRAM ANBEFALINGSUNIVERS / @byens_bedste_liv:

Journalist Sine Bindslev Caspersen | Tlf. 25 45 46 95 | sine@kobenhavnliv.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

Erhverv

Frustrerede sygeplejersker fortsætter protester i København

Coronavirus - Seneste nyt

Forsiden netop nu
Byudvikling

Slut med at klage over Lynetteholm: - Det er en demokratisk skandale

Samfund

Dybvandsbombe fundet i Lynetteholm-undersøgelse

Det sker

`Way out of function`: Kunstudstilling i Amagercentret

KOMMUNALVALG

Han har vist kønsorganet på valgplakat: Nu er Sheriffen fra Amager tilbage

Samfund

Stjerneadvokat hyrede sig selv for skattekroner - men borgmester kan ikke svare på, om hun synes, det er okay

112

Knivoverfald ved Urbanplanen

Trafik

Far og datter fikser trafikkonflikt: Slut med sammenstød på stierne

Amager Fælled

Ni personer anholdt: Trængte ind på rådhuset

Retssag

Tiltale: 27-årig mand fra Amager voldtog fire kvinder

CORONA

Tårnby har et af landets højeste incidenstal

VALGET 2009 For abonnenter

Bondam gik i seng med fjenden og fik konservativ leder helt op i det røde felt

BYLIV

Havfruer skal lokke flere gæster til kriseramt akvarium